Kontakty: Základní škola AMOS, školská právnická osoba, Cihelní 1620/6, 79201, Bruntál, tel: 554717531, 723765489, zsamos@seznam.cz

LYŽOVÁNÍ

Lyžařská akademie

Sjezdové lyžování žáků ZŠ Amos zimní sezóně 2020/2021

Pravidelné lyžování zajišťuje Základní škola AMOS, školská právnická osoba, Cihelní 6, Bruntál ve spolupráci s partnerem SKI Annaberg v Andělské Hoře (www.annabergski.cz)

Odpovědný vedoucí tréninků a zdravotník: Mgr. Petr Novotný, ředitel ZŠ AMOS, š.p.o., mobil: 723 765 489, diplomovaný trenér sjezdového lyžování, cvičitel lyžování.

Pedagogický dozor zajistí: Základní škola AMOS, š.p.o.

Certifikování lyžařští instruktoři: zajistí ZŠ Amos, š. p. o., popř. lyžařská škola SKI Annaberg

Vážení rodiče,

představuji vám již pět let vyzkoušenou, žáky i vámi neobyčejně oblíbenou nabídku pravidelného sjezdového lyžování žáků naší školy, která významně rozšiřuje možnosti zimního sportování vašich dětí. Nabídka se sestává z pravidelného lyžování, vždy v pondělí a ve středu, dle sněhových podmínek v měsících leden (prosinec 2020 – březen 2021). Tato zcela výjimečná nabídka školy je směřována jak k úplným začátečníkům, tak i k žákům, kteří již zvládají základní dovednosti, které sjezdové lyžování vyžaduje. Rozvojem pohybových dovedností a nácvikem správné lyžařské techniky mají děti možnost se posunout od základního lyžování směrem k lyžování sportovnímu, a popř. (u vážných zájemců) i k lyžování závodnímu. Jedinečnost naší nabídky spočívá - oproti jiným školám v okolí – v pravidelnosti sportovního tréninku, který bude zahájen vždy v průběhu páté vyučovací hodiny. Starší žáci ukončí vyučování cca v 12.20 hod., naobědvají se, oblečou do sportovního tak, abychom od školy vyjeli autobusem nejpozději v 12.50 hodin do lyžařského areálu SKI Annaberg v Andělské Hoře. V 13.30 hodin zahajujeme trénink ve družstvech dle výkonnosti a budeme mít trénink rozdělený do dvou jednotek s přestávkou 15 – 20 minut. Návrat ke škole můžete očekávat kolem 16.10 – 16.20 hod. Děti si mohou po tréninku lyže nechat ve školní lyžárně a boty s přilbou ve třídě. I pro letošní zimní sezónu se nám s provozovatelem ski areálu podařilo vyjednat celosezónní skipas i pro žáky starší 8 let za loňskou částku 750- Kč, což při plánovaných osmnácti výjezdech je cena za používání vleku 42 korun na jeden trénink. Děti svůj celosezónní skipas mohou samozřejmě v sezóně dále využívat s Vámi na Annabergu po celou lyžařskou sezónu 2020 - 2021 viz. www.annabergski.cz

Program lyžařských kurzů:

Rozšiřující nebo základní sjezdařský lyžařský trénink v  rozsahu dvou tréninkových jednotek (1 jednotka v době trvání 55 minut). Používání lyžařské výzbroje a výstroje, zásady bezpečnosti (sjezdařské desatero) a úrazová prevence. Teoretické a praktické technické základy sjezdových technik začátečníka i pokročilého sjezdaře - předozadní a pravolevá rovnováha, základní pohyby lyžaře ve skluzu a v oblouku lyže, koordinace pohybu v lyžařské výzbroji, bezpečné zastavení, aktivní regulace rychlosti při sjíždění – jízda v mírné a zvýrazněné vlnovce, zatáčení lyží vědomým a aktivním nakloněním vnější lyže na vnitřní hranu, zábavné hry na lyžích. Carvingový dlouhý a střední oblouk, cvičení na lyžích rozvíjející lyžařské pohybové schopnosti a upevňující pohybové dovednosti, obří slalom v brankách. POUŽÍVÁNÍ BEZPEČNOSTNÍ LYŽAŘSKÉ PŘILBY JE POVINNÉ!!! POUŽÍVÁNÍ CHRÁNIČE PÁTEŘE JE ŠKOLOU DOPORUČENÉ.

CELKOVÁ CENA TRÉNINKU: Cenová kalkulace jednoho tréninku v sobě zahrnuje náklady na dopravu licencovanou přepravní společností Autobusy Jelínek, využívání tréninkových pomůcek lyžařského vleku v SKI Areálu Annaberg, odměnu externím lyžařským instruktorům a používání bezpečnostní reflexní vesty. Po loňských zkušenostech počítejte opět s částkou 150,-Kč / 1 výjezd na trénink, což je cena značně přívětivá a školou vlastně sponzorovaná a bude vám školou vyúčtovaná po každém odtrénovaném měsíci (01, 02 a 03 2020).

Oficiální stránky ZŠ AMOS - © Mary 2020

TOPlist